דיאגנוסטיקה ממוחשבת – אבחון רכבים מהיר ויעיל ביותר

שיטה זו משמשת מוסכניקים בתיקון רכבים. מאז הטמעתה ברוב המוסכים בישראל התקצר זמן התיקון הכולל של כלי רכב לכמה שעות בודדות ולא כמה ימים, ויש גם טיפולים שעורכים דקות בודדות. כיצד זה קורה ומדוע שיטה זו חוללה תמורה כה גדולה בעולם הרכב?

מחשב אוטומטי לסריקת תקלות רכב

בעבר, כשהיינו מוסרים את הרכבים שלנו, היינו צריכים להיפרד מהם להרבה מאד ימים. המוסכניקים הרימו את הרכב בסדנא, "חפרו" בתחתית מעל הגלגלים, ואז במכסה המנוע, בדקו את המעגלים החשמליים ואחרי זמן רב מאד התחילו למצוא קצה חוט שהוביל להתרחשות התקלה. כיום, לא צריך בכלל להזיז את האוטו במוסך. כשהוא עומד שם תקול מריצים עליו דיאגנוסטיקה ממוחשבת ובתוך דקות הנהלת המוסך מקבלת דו"ח מלא עם כל התקלות שיש ברכב. שלב איתור התקלות כבר אינו נדרש כי הוא פשוט הפך לאוטומטי.

התמחות בכל סוגי התקלות

שיטת דיאגנוסטיקה ממוחשבת חולשת על כל סוגי התקלות, גיר, מחשוב, מכניקה, חשמל, ועוד. היא מעניקה למוסכניק מפה מלאה של כל הדפקטים ברכב בזמן אמת. המוסכניק פשוט צריך לגשת לנקודות בהן אותרה התקלה, לבדוק שהיא אכן מתרחשת ולתקן את הדורש תיקון. הדבר מביא כיום עשרות רכבים להיות בכשירות מלאה בתוך דקות או שעות בודדות, שכן בעבר חצי מזמן הטיפול (בממוצע) הושקע באיתור ידני של התקלות.

התבססות הדיאגנוסטיקה הממוחשבת בתקופה זו

בימים אלה ישנה חשיבות מכרעת לשימוש בשיטת התיקון "דיאגנוסטיקה ממוחשבת". המעבר מגיר מכני לגיר ממוחשב ברבים מכלי הרכב, ההבנה של תהליכי מחשוב אוטומטיים ברוב הנעשה בתוכו, וכד' מצריכים לא רק ידע מכני קלאסי אלא גם זיהוי ברמת התוכנה, ואת זה עושה הכי טוב הדיאגנוסטיקה הממוחשבת. בלעדיה, מוסכניקים היו צריכים לאתר תקלות מחשוב בעצמם ולהבין את הבאגים שגרמו להן, מה שהיה גורם לתהליך עוד יותר ארוך מזה של תיקון רכב מכני כבימי העבר.

מוסך העוגן – המומחים שלך לעבודות מוסך

במוסך העוגן מבצעים עבודת מוסך מכל סוג, תוך מתן שירות יעיל לכל לקוח. השירות, אשר מתבסס על דיאגנוסטיקה ממוחשבת ראשונית ועבודה על בסיס דו"ח שהתקבל בגינה, יספק לכם רכב תקין, בטיחותי ומדוגם במיוחד. את הרכב מתקנים במוסך העוגן וזוכים בשירות טוב ובעבודה איכותית חסרת פשרות.