כיוון פרונט – כיוון זוויות היגוי

כיוון זה אחראי על הזווית של הצמיג עם הכביש בעת צידוד ימינה ושמאלה. סיבוב ההגה על ידי הנהג אשר כתוצאה ממנו גורם לצמיג לא להגיב כראוי, אלא להישאר ישר מצביע על כיוון פרונט לא תקין. חוסר כיוון פרונט נוצר בדרך כלל עקב נפילת הרכב לבור או עלייה על מהמורה, ואפילו כתוצאה מנסיעה מהירה בגשר אירי (גשר אירי זה למעשה בור בכביש המכיל ירידה ועלייה סימטריות זו לזו).

בעיות צמיגים וגלגלים

כיוון פרונט הוא רק אחת מהבעיות שעלולות לתקוף את הצמיגים והגלגלים ברכב שלכם. בעיה אחרת, נפוצה לא פחות, היא בולמי זעזועים לא תקינים. הסימפטום: מרחק הבלימה מתארך, הרכב מתקשה לבצע סיבובית ומעיד על אי יציבות. כמו כן הצמיגים, גם אחרי ניפוח, מרגישים לנהג שחוקים ורפויים. בעיה נוספת שעשויה להתגלות בגלגל הוא איזון גלגלים בלתי תקין. בדרך כלל, כשהבעיה היא חוסר איזון בגלגלים בלבד, המכניקה והצידוד יהיו תקינים. מה שלא יהיה תקין הוא מצב היציבות באוטו – שיחוש לכם באופן תמידי כרוטט או רועד. הבעיות הללו צריכות להיות מטופלות במוסך מקצועי לאחר שזוהו על ידי עובדים מומחים בעלי הכשרה במכונאות רכב.

כיוון פרונט

כיוון פרונט מתבצע על ידי תיקון המנגנונים המקשרים את צידוד ההגה עם הגלגלים, ובדיקתו. עובדי המוסך יבדקו קשר זה אחרי סדרות שלמות של תיקונים עד אשר ייווצר קשר תקין המצביע על פרונט מכוון ומוכן לנסיעה עתידית. במוסך מקצועי יתבצע כיוון זוויות היגוי עבור כלי הרכב הייעודיים לו.

איזון גלגלים

בעיה שמתוקנת באמצעות מכשירי איזון גלגלים ושימוש במשקולות איזון. המטרה היא לאזן את הגלגלים ולוודא שאין רעידות כשהמנוע מופעל והם נעים על הכביש. יידרשו נסיעות מבחן מטעם המוסך לאחר התיקון על מנת לוודא את תקינות הגלגלים ואת חוסר הישנותה של הבעיה.

תיקון בולמי זעזועים

בולמי הזעזועים ייבדקו, ותימצא הסיבה להארכת מרחק הבלימה אל מעבר לגבול התקין. תיערך בדיקה חוזרת לבולמי הזעזועים באמצעות נסיעת מבחן. תיקון בולמי זעזועים חייב להיעשות עם התעורר החשד שזו הבעיה ברכבכם. בולמי זעזועים מקולקלים עשויים להביא אתכם לאי יכולת לבלום בזמן, ולשחיקה בצמיגים עד צורך מלא להחליפם בשלמותם.